Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-07-2018 00:00:00

Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin 15 Temmuz ile İlgili Önemli Mesajlar Verdi

Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, 2.yılını geride bıraktığımız 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Türk halkının tüm dünyaya ders verdiğini anlattı. Fetö ile amansız mücadelenin sürdüğünü anlatan Peşin şu ifadelere yer verdi;

‘’Tarihte görülmemiş bir geceydi. Türkiye çok farklı olaylara tanıklık etmişti, ama böylesine hainliğe ilk defa şahit oluyordu. 2 yıl oldu. Semalarda F16 uçak dehşeti ve silah sesleri. İnsanlar daha ne olduğunu bile anlayamamıştı. Askerine güvenen halkımız bunun normal bir tatbikat olduğunu sanmıştı, ama bunda yanıldığını çok kısa süre sonra anlamıştı. Asker kılığına bürünmüş hainlerin, ülkemizi koruması için verdiği silahları, halkına yönlendiren hainlerle tanışıyordu. ‘’siz ne yapıyorsunuz, siz bu silahı bize neden doğrultuyorsunuz’’ diye sorulan sorular karşılıksız kalıyordu. Hainliklerinin ortaya çıkması ile birlikte kendi halkına ateş açmaktan geri durmuyor, önüne gelene ateş açıyordu. Ama bu milleti silah değil, tankın, uçağın durduramayacağını, hainlere geçit verilmeyecek iman gücünden habersizlerdi. İşte böyle dehşetti yaşadığımız bir gecenin üzerinden tam 2 yıl geçti. Ama ne o gün yaşananları unuttuk, ne de bundan sonra asla unutmayacağız.

FETÖ‘nün gerçekleştirdiği hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘meydanlara çıkın' çağrısı ile halkın meydana akın etmesi sonucunda püskürtüldü. Teşkilatımızın her bir ferdi meydanlara inerek, demokrasisine sahip çıktı.

Cumhurbaşkanımızın; “Ne yazık ki Silahlı Kuvvetlerimizin içindeki bir azınlığın, paralel yapılanmanın kalkışma hareketidir. Milletimizi meydanlara davet ediyorum. Bu milletin tankı, topu, uçağıyla milletin üzerine gelmenin bedelini çok ağır ödeyecekler” demişti. Dediği gibi de oldu. Çünkü O milletine hep güvendi. Beşeri tek dayanağı halkı idi. Buna inan birini ve bir milleti kim alt edebilirdi! O gece dünyada ve bizim kendi tarihimizde benzeri olmayan ülke çapında bir terör yaşanırken, halkın üzerinde güç olmadığı sabahın ilk ışıklarından önce apaçık ortaya çıkmıştı.

Niğde’mizde bizler bu hain kalkışmayı alır almaz meydana akın ettik. On binlerce Niğdeli vatandaş iradesine, demokrasiye sahip çıkmak için meydandaydı. Hep bir ağızdan haykırarak ‘’dik dur eğilme, bu millet seninle’’ sesi yankılandı. Beni o gece en çok etkileyenlerden biri de sala sesleriydi. Gecenin bir yarısında, milli mücadele ruhu8nu yeniden yaşatan o sala sesleri insanlara ayrı bir heyecan verdi. Çocuk, genç, yaşlı herkes meydandaydı. Küçük çocuklarını evde bırakarak, onları Allah’a emanet ederek, demokrasiye ve iradesine sahip çıkmak için ölümü göze aldı. İlimizde menfi bir olay yaşanmadı. İstanbul Ankara gibi kentlerde, tankın altına yatan, ölümü göze almış insanları durduramayacaklarını anlamakta onlarda gecikmedi.

Niğdemiz o gece 6 şehit verdi. Özellikle darbenin seyrini değiştiren kahramanımız Ömer Halisdemir, şehadet mertebesine ulaşacağını bilerek hain komutana geçit vermedi ve alnından vurarak bir ülkenin kaderinin değişmesinde rol oynadı. Rabbim makamını âli eylesin. Diğer 5 şehidimiz Ankara ve İstanbul’da , görevleri başında şehadet mertebesine yürüdüler. Onlara çok şeyler borçluyuz gerçekte.

Bu terörün kesinlikle bir benzeri yoktu. Bu hain girişimin karşısında kazanılan zaferin de öyle. O gece tam 249 şehit, 2 bin 193 gazi verdik. Böyle bir millet dünya üzerinde yok. Tankın altına, beni ezmeden geçemezsin deyip, korkusuzca yatıran ruh nedir! Bu ruhu ona veren nedir! Bunu batılı hiçbir ülke anlayamaz. Zaten konuşmalarında bu ruhun nereden geldiğine anlam bile veremiyorlar. Çanakkale’deki, Kurtuluş Savaşı’ndaki ruhu anlamayan insanlar, buna bir anlam veremez zaten.

Bu hainliği yapanlarla amansız bir mücadele başladı. Fetö’ye destek veren kim varsa devlet kadrolarından temizlendi ve halen bu mücadelemiz sürüyor. Devletin her kademesine, hakedilmeyen yollarla sızan, kadrolaşan, devleti dış güçlere satan, ülkesine ihanet eden hiç kimse o koltuklarda ve makamlarda duramaz.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan: “15 Temmuz gecesine dair öyle hatıralar, öyle kareler, öyle arka plan hikâyeleri var ki, üzerimizdeki yükün ağırlaştığını hissediyoruz. Rabbim aynı yolda şehadeti nasip etsin. Biz her an ölmeye hazırız. Geride kalanların, anaların yürek yangınlarını söndüremeyeceğimizi biliyoruz. Anneler, babalar, eşler, evlatlar emin olunuz, onlar şehittir ve Rabbim’in müjdesi gereğince cennetliktir. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız.’’ Diyerek kararlılığını ortaya koymaktadır.

Bu geceyi asla unutmamak ve unutturmamak adına, 15 Temmuz tarihinde etkinlikler düzenleniyor. İlimizde hem belediyemiz, hem de Ak Parti Niğde Teşkilat olarak çeşitli program tertip ediyoruz. Sanatçılarımız o geceyi anlatan müzikleriyle, Kuran tilaveti ve dualarla anıyoruz. Şehit ailelerimizi ziyaret edeceğiz ve her an yanlarında olduğumuzu onlara ifade edeceğiz. 15 Temmuz akşamı şehitlikte başlayan yürüyüşümüz Ömer Halisdemir Meydanına kadar devam edecek ve gece yarısına kadar yine nöbette olacağız.

Rabbim bizlere bir daha böyle olaylar yaşatmasın. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kast edenlere fırsat verdirmesin. Üzerimizde büyük bir sorumluluk ve yük olduğunun bilincindeyiz. Mazlumların umudu olan Türkiye’nin daha güçlenmesinde bir nefer olarak çalışacağız. Bizler sadece Türkiye’de yaşayan değil, dünyada umudunu bize bağlamış tüm islâm coğrafyası ve mazlumların sorumluluğunu taşıyoruz. Bu kalkışmalara kim yeltenirse, 15 Temmuz’da olduğu gibi karşılığını göreceklerdir. Bu yüzden böyle bir girişime hiç kimsenin yelteneceğini düşünmüyorum.

Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ile yad ederken, gazilerimize şifalar diliyor, hürmetle anıyorum’’ dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.